Płatności online

Poradniki, instrukcje, dokumentacja – tu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do szybkiego wdrożenia bramki płatności w sklepie internetowym.

O płatnościach

Czym są płatności online Autopay?

To kompleksowe rozwiązanie umożliwiające przyjmowanie płatności od klientów sklepów internetowych. Bramka obsługuje 99% metod płatności dostępnych na rynku, w tym szybkie przelewy, Pay by link, BLIK, Google Pay, Apple Pay i wiele innych.

Sprawdz nową wersję bramki

W jaki sposób możesz aktywować bramkę płatności Autopay?

Za pośrednictwem konta w portalu Autopay

Korzystając z gotowych integracji z systemami naszych partnerów

Prowadząc działalność nierejestrowaną

Jesteś integratorem, masz platformę e-commerce lub rozwiązanie do budowy sklepów internetowych typu SaaS? Sprawdź, jak rozpocząć współpracę z Autopay.

Zobacz więcej

Instrukcje i wtyczki do pobrania

To kompleksowe rozwiązanie umożliwiające przyjmowanie płatności od klientów sklepów internetowych. Bramka obsługuje 99% metod płatności dostępnych na rynku, w tym szybkie przelewy, Pay by link, BLIK, Google Pay, Apple Pay i wiele innych.

Sprawdz nową wersję bramki

Dla biznesu

Podstawowe informacje o aktywacji bramki płatniczej

Wdrożenie krok po kroku

Sprawdź, jak przygotować e-sklep do wdrożenia płatności online, jakie informacje muszą być widoczne w Twoim sklepie, jak zintegrować bramkę płatności i wiele więcej.

Dobre praktyki

Przygotowaliśmy dla Ciebie pomocną listę dobrych praktyk, dzięki której zyskasz pewność, że Twój sklep jest w 100% gotowy na przyjęcie pierwszych klientów.

Wymogi prawne, dobre rady, gotowe rozwiązania

Beneficjent rzeczywisty

To osoba sprawująca kontrolę nad określonym podmiotem gospodarczym. Przepisy regulują, kto może nim być w przypadku różnego rodzaji spółek lub jednoosobowej działalności gospodarczej.

Regulamin sklepu

Regulamin stanowi umowę pomiędzy sprzedającym a kupującym, zabezpieczając interesy dwóch stron. Podpowiadamy jak go prawidłowo opracować.

Dane osobowe

Właściciel e-sklepu jest prawnie zobowiązany poinformować swoich klientów o zakresie i celu przetwarzania danych. Sprawdź, jak przekazać te informacje.

Panel użytkownika portalu Autopay

W portalu Autopay znajdują się wszystkie informacje o transakcjach, faktury oraz raporty. Sprawdź, wszystkie możliwości, jakie daje konto użytkownika.

Wymogi dla płatności

Aktywacja płatności online wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku warunków, takich jak publikacja regulaminu oraz informacji o metodach płatności i formach dostawy. Sprawdź, o czym jeszcze należy pamiętać.

Wymogi do obsługi kart

Chcąc umożliwić swoim klientom płatność kartą, musisz m.in. zadbać o odpowiednie zapisy w regulaminie oraz umieścić na stronie baner z logotypami banków i organizacji kartowych. Sprawdź pozostałe wymogi.

Wykaz produktów i branż zakazanych

Niebezpieczne substancje chemicznie, broń i amunicja, alkohol, wyroby tytoniowe, podróbki – to tylko niektóre z towarów, których sprzedaż uniemożliwia aktywację płatności online. Sprawdź, czy lista nie obejmuje Twojego asortymentu.

Masz pytanie?

Przejdź do bazy wiedzy i tam wybierz interesujące Cię zagadnienie.

Grafiki

Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg materiałów przydatnych podczas wdrażania naszych usług w swoim serwisie internetowym. Znajdziesz tutaj potrzebne logotypy, banery, instrukcje, dokumentację oraz wtyczki gotowe do pobrania.

Zobacz grafiki